valitní spánek je pro naše zdraví prospěšný z mnoha důvodů. Pokud je spokojený a ničím nerušený, zbaví naši mysl napětí, tělu pak umožní zasloužený odpočinek po každodenních aktivitách. Hormon melatonin, jenž se během spánku tvoří, navíc působí jako blahodárný antioxidant, chránící náš organismus před nepříznivými dopady stresu. Pro plnohodnotný spánek je nejdůležitější správný výběr matrace. Jak ale najít tu pravou přesně pro vás?

Než se tady začnete dívat, na naši nabídku. Je zapotřebí si uvědomit, co vám na současné matraci vyhovovalo a naopak vadilo.  Rovněž je dobré zohlednit i Váš současný zdravotní stav a požadavky, které od nové matrace chcete získat.

Pokud jste si upřesnili základní body. Je zapotřebí si upřesnit hlavní bod a to jaký poklad neboli tuhost matrace Vám vyhovuje. Od tuhosti se následně odvíjí další výběr matrace.

měkká matrace, kdy hovoříme opravdu o měkkém podkladu

 středně tuhé matrace. Jedná se o nejprodávanější tuhost matrací, kdy matrace nejsou ani moc měkké, ale ani extra tvrdé.

tužší typ matrace, která snese i vyšší zatížení do 130 kg

zde již hovoříme o výrazně tuhých matracích, které snesou i vyšší zatížení až 150 kg

Před samotným nákupem je dobré si matrace vyzkoušet. Na našich stránkách naleznete odkaz na partnerské síťi prodejen, kde se nachází vždy určité typy matrací. Podívejte se tedy na možné nejbližší prodejní místo a matrace si zajděte vyzkoušet. Pokud na prodejním místě nemají přesně matraci, kterou hledáte nevadí. Nebojte se a vyzkoušejte si tuhost jiné naší matrace. Důležité je si ověřit, že vám opravdu daná tuhost matrace bude vyhovovat. Jde přece jen o individuální záležitost a každému člověku vyhovuje jiná tuhost matrace. Je proto  důležité, abyste si otestovali několik matrací, než se rozhodnete, která vám vyhovuje nejlépe. Dejte na svůj dojem a osobní pocit při zkoušení matrace. Naslouchejte a věřte tomu, co říká vaše tělo!

Pohodlí na prvním místě

Při výběru matrace se v první řadě zaměřte na to, aby se dobře přizpůsobila vašemu tělu a nikde vás netlačila. Správná matrace by měla udržet páteř v rovině, a proto pokud ji budete vybírat přímo v prodejně, zkuste v první řadě polohu na boku. Pokud se vám nebudou propadat bedra a matrace se bude prohýbat jen v místě tlaku, narazili jste na tu pravou. Co se týče tvrdosti, ortopedi tvrdí, že z tvrdší matrace vás záda bolet nebudou. Doporučují většinou matrace střední tuhosti a vyšší.

Již jste si našli pravou matraci pro vás.  Ale máte ještě nezodpovězenou otázku, zda si pořídíte jednu matraci do partnerského dvoulůžka či dvě samostatné matrace. Standardně našim zákazníků doporučujeme pořízení dvou samostatných matrací. A to již  z několika důvodu. Každá matrace respektuje individuální hmotnost uživatele, nároky na tvrdost lůžka a zdravotní požadavky. Ne vždy vyhovuje jedna matrace oběma partnerům. Dále pak i jednolůžková matrace je výrazně lehčí a manipulace s ní je jednodušší.

Vsaďte na zóny

Dobrá matrace je po délce obvykle rozdělena do několika zón, lišících se strukturou materiálu podle toho, jaká část těla na ní bude ležet. Zóna pod kyčlemi je nejtvrdší, pod hlavou a nohama mírně a pod rameny nejvíce odlehčená. Primární je přesné kopírování tvaru těla.

A pokud při výběru matrace potřebujete radu oborníka, v MORAVIA COMFORT vám vždy s radostí pomohou.

www.moravia-comfort.cz

www.facebook.com/moraviacomfort