Když po dlouhé zimě konečně začne hřát sluníčko, není nic lepšího než vyrazit na chatu nebo chalupu. Tento příjemný únik do přírody je ideální příležitostí k nabrání nových sil a energie, kterou jsme dlouho postrádali. Procházky po okolních lesích, odpočinek pod šumějícími stromy nebo práce na zahrádce dokáží naplnit duši pozitivní energií a obnovit naši ztracenou vitalitu. Otevírání chatové sezóny má ale i svá pravidla.

Před odjezdem je nezbytné uvědomit si, že po dlouhé zimní pauze vyžaduje chata důkladný úklid. A největší pozornost si zaslouží ložnice. Během měsíců nečinnosti se v prostoru, kde spíte, může hromadit prach a vlhkost, což ve velké míře ovlivňuje kvalitu vzduchu a tím i zdraví spánku. Abyste si mohli odpočinek vychutnat naplno, pusťte se nejprve do práce uvnitř, než vyrazíte objevovat krásy přírody.

Čistý vzduch
Venkovní vzduch je krásně svěží, uvnitř je to však cítit zatuchlinou. Abyste nevdechovali škodliviny, nechte do ložnice proudit vzduch. Otevřená okna umožní vyvětrání zatuchlých vůní a především učiní prostředí zdravějším, což velmi pomůže i vašemu spánku. V případě výskytu plísní si na pomoc můžete přizvat i odvlhčovač nebo čističku vzduchu, která problém rychle vyřeší.

Osvěžení lůžkovin
Peřiny a polštáře jsou často líhništěm roztočů, a proto je nutné pravidelně je čistit. Po zimě se je nebojte vyprat při vyšší teplotě, čímž odstraníte veškeré roztoče, alergeny i bakterie. Odměnou vám bude nejen krásná vůně čistoty, ale také pohodlnější odpočinek v noci i kdykoli během dne.

Hloubkové čištění matrace
Stejně jako polštáře, i matrace trpí pod dlouhodobým působením prachu, nečistot, roztočů a plísní. Ačkoli je její čištění komplikovanější, v žádném případě se mu nevyhýbejte. Existuje hned několik metody, kterými se nečistot zbavíte – jako je odsávání, použití speciální čisticích prostředků nebo páry – nejlepší volbou je nicméně investovat do zdraví. Zakoupením zbrusu nové matrace pro nadcházející sezónu se zbavíte nejen alergií, ale také bolestí zad, které vás možná minulý rok na té staré trápily.

Pokud se rozhodnete pro nákup nové matrace, porozhlédněte se v nabídce značky Moravia Comfort. Český výrobce nabízí kvalitní matrace s dlouholetou tradicí, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální pohodlí a podporu při spánku. S Moravia Comfort si tak můžete být jisti, že každý váš odpočinek na chatě bude plný komfortu a regenerace po dni stráveném prací nebo výlety.