Postel a matrace, na kterých spíme, mají obrovský vliv na kvalitu našeho spánku. Především matrace hraje v tomto směru nejdůležitější roli. Pokud se vám na ní nespí dobře, během noci se stále převalujete a nemáte pohodlí, ráno se probouzíte s bolavými zády a unavení, pak byste se měli nad stavem vaší matrace zamyslet. Zároveň je potřeba si uvědomit, kolik let stávající matraci využíváte. Žádná vám totiž nebude sloužit věčně a doporučenou dobu pro její výměnu je 8 až 10 let. Postupem času totiž ztrácí své vlastnosti, neposkytuje tělu potřebnou oporu a hygienické podmínky již nejsou ideální.

Rozhodli jste se pro nákup nové matrace? Pak jistě oceníte pár cenných rad, jež se vám při výběru vhodného modelu budou hodit. Inspirujte se našimi tipy, ať neuděláte chybu a pořídíte správně.

Poučte se z minulosti
Při nákupu nové matrace si zkuste vzpomenout, co vám vadilo a co naopak vyhovovalo na modelech, na kterých jste doposud spali. Tato fakta si klidně sepište, neboť vám usnadní budoucí výběr.

Výběr vhodného materiálu matrace.
Velkou roli na kvalitu spánku má materiál, ze kterého je matrace vyrobena. K dostání je nespočet modelů sestávající se právě z různých materiálů a není lehké se v nabídce zorientovat. Obecně lze tvrdit, že mezi nejoblíbenější a nejluxusnější varianty se řadí latexové matrace, matrace z líné pěny nebo matrace ze studené pěny. V nabídce najdete i jejich kombinace. Pro každodenní spánek jsou nejvhodnější, ať už pro osoby zdravé, tak trpící nemocemi zad či páteře. Studená pěna, VISCOR® (tzv. líná či paměťová) pěna a latex nabízí vysoký komfort, pružnost, odolnost, životnost a prodyšnost.

Každému může vyhovovat jiná tuhost matrace.
Materiál není jediným rozhodujícím kritériem nákupu. Důležitá je tvrdost ložné plochy. Každému může vyhovovat něco jiného, a proto vyrábíme matrace z čtyř stupňů tuhosti.

Rozměry matrace jsou základ pohodlí.
Aby byl váš spánek komfortní, vyberte správnou velikost. U jednolůžka je standardní šířka 80 nebo 90 cm a délka 200 cm. Nicméně délka matrace by měla přesáhnout vaši výšku o 20 až 25 centimetrů. Dnes však není problém vyrobit model jakýchkoliv rozměrů přesně na míru.

Potah matrace ať je snímatelný.
Myslete také na hygienickou stránku vašeho lůžka, proto vyberte takovou matraci, která disponuje snímatelným potahem, jež lze vyprat. I potah může být sám o sobě vyroben z různých látek, např. luxusní s vysokým obsahem přírodní viskózy, s antibakteriální úpravou SANITIZED®,  nebo jiné úpravy.

Vysoká cena matrace neznamená nejlepší volbu.
Cena je podstatným faktorem, ať už vybíráme cokoliv. U matrací se obecně lze řídit pravidlem, že čím je matrace dražší, tím je logicky kvalitnější. Jenže tím, jak jsme každý jiný, neznamená, že nejdražší model bude nejlepší variantou také pro vás. I levnější matrace vám může prokázat velkou službu a splní vaše nároky. Neřiďte se tedy vždy jen cenou, ale spíše se držte svých potřeb.