Léto je bezpochyby krásným ročním obdobím, kdy si užíváme cestování a zábavu s rodinou i přáteli, bohužel však přináší i pár problémů. Například spalující vedra, která nás v posledních letech trápí už od června. Teplé jsou nejen dny, ale také noci, čímž dochází k ovlivnění kvality spánku. Pokud již patříte k lidem, kteří mají v pozdních hodinách problém s přehříváním, mohou vás letní horka opravdu potrápit.  

Plnohodnotný spánek se v létě může jevit jako nedosažitelný cíl, stačí však několik jednoduchých změn ve vaší ložnici, které vám pomohou ke klidnému odpočinku. A jak na to? Český výrobce matrací MORAVIA COMFORT přináší pár tipů, jak si v létě dobře ustlat.

Prodyšná matrace

Jedním z nejdůležitějších aspektů spánku je matrace, která by měla být především prodyšná. V létě, kdy můžeme i během noci vypotit až půl litru tekutin, dochází k ulpívání potu v matraci a tím i zhoršení jejích vlastností či množení roztočů. Pokud přemýšlíte o koupi nové matrace, vsaďte na model MONTE, jehož vysoká vzdušnost je podpořena otevřenou buněčnou strukturou studené pěny a horizontálními kanálky, které prochází napříč jádrem. Díky absenci lepených spojů ho lze prakticky rozložit a jednotlivé díly vyvětrat a vyčistit. Dobrou volbou je i matrace POLO s vrchní latexovou vrstvou a 3D mřížkou všitou do potahu LUREX, která podtrhuje správnou cirkulaci vzduchu.

Podstatné je samozřejmě i to, aby matrace nebyla proleželá a nebránila vašemu tělu v odpočinku. Pokud vaše stávající matrace vykazuje známky jakéhokoli opotřebení (vybouleniny, důlky, poničený svrchní materiál), nebo ji máte více než 8-10 let, vyměňte ji za novou. Jedině tak si zajistíte kvalitní a ničím nerušený spánek.

Ochrana před znečištěním a roztoči

Abyste během léta předešli znečištění matrace potem a šíření roztočů, vybavte ji chráničem. Topper zvyšuje hygienickou ochranu matrace a může výrazně podpořit i vaše pohodlí během spánku. Správným zvolením chrániče lze snadno upravit nevyhovující tuhost nebo nerovnosti stávající matrace. Toppery od MORAVIA COMFORT jsou vyrobeny z PUR pěny, VISCOR pěny nebo latexu.

Nezapomínejte na děti

Vysoké teploty dokážou pěkně potrápit i ty nejmenší. Na postýlky dětí a miminek, u nichž je spánek kvůli vývoji stěžejní, byste proto v létě měli myslet dvojnásob. Předejdete tak nejen rozmrzelosti z nevyspání, ale také vzniku nepříjemných opruzenin nebo potniček. Dětský set ROZÁRKA obsahuje jedinečnou matraci odolnou proti šíření mikroorganismů, polohovací klín zajišťující spánek ve vyvýšené a bezpečné poloze, fleecovou dečku s výbornými izolačními vlastnostmi a schopností odvádět pot, a ložní soupravu ze 100% bavlny, v níž se bude miminkům spinkat jako na obláčku.

Společnost MORAVIA COMFORT patří mezi české výrobce matrací s dlouholetou tradicí. Díky svému poslání zaměřit se na „ucelený a komfortní spánek pro každý den“ vyrábí kvalitní produkty následující nejen tradiční výrobu, ale i nejnovější trendy. V nabídce tak kromě matrací z polyuretanové pěny KOMFORTAN®, VISCOR® pěny (líné pěny) nebo latexu naleznete také příslušenství pro co nejpohodlnější odpočinek.