V lidské rovině je mazlení běžnou součástí našich životů, kdy může a nemusí být předehrou milostného aktu. Odborníci na sexualitu a lidské vztahy již dávno ví, že akt mazlení je samostatnou kapitolou. Studie jednoznačně prokázaly pozitivní vliv na náš fyzický, ale i psychický stav. Pakliže se páry oddávají přirozenému a ničím nenucenému mazlení v podobě, hlazení, objímání, líbání jejich vztah je daleko stabilnější než v opačném případě.

Po fyzické stránce se v lidském těle v průběhu mazlení uvolňuje oxytocin tzv. hormon lásky, který nám navozuje pocity touhy, ale nejen to. Zároveň díky této chemické reakci dochází ke snižování stresového hormonu kortizolu, snižuje se krevní tlak a zlepšuje psychická kondice. V partnerském měřítku si budete více svého partnera vážit a navzájem váš vztah posílí na stabilitě a důvěře.

Jako další benefit vědci uvádí výrazné zlepšení kvality spánku u obou partnerů. Objetí v průběhu noci, blízkost partnera a teplo dovedou člověka ukolébat rychleji do hlubokého spánku. Nyní vás asi překvapíme, protože tulení se, mazlení se s člověkem není jedinou možností.

Stejných výsledků na psychickou pohodu a fyzické zdraví může mít i mazlení se zvířecím mazlíčkem. Překvapuje vás to. Údajně již po 10-30 minutách mazlení se svým psem/kočkou či jiným domácím mazlíčkem dochází v lidském těle k výraznému zklidnění a odlivu kortizolu z těla. Ti, kdo mají doma zvíře, jistě budou souhlasit, že po celodenním stresu v práci jim opravdu přitulení například k psímu mazlíčkovi velmi rychle dopomůže k lepší náladě a cítíte se celkově klidnější.

Pro vás, co jste zarytými odpůrci toho mít zvíře ve své ložnici, můžeme jednoznačně doporučit právě opak. Nebojte se toho, dnešní potahové textilie a antibakteriální úpravy pěn v matracích (ANTIGONA, MEDEA PLUS, ARYA), dovedou účinně eliminovat množení alergenů. Vždy je dobré se zaměřit ideálně na matrace bez lepených spojů (MEDEA PLUS) nebo matrace konstrukčně sestavené tak, aby zajistili matracovému jádru výraznou cirkulaci uvnitř jádra (ANTIGONA, NYRA). Nezapomínejte se zajímat se o skladbu potahu a pratelnost potahu. Pak spánku s vaším zvířecím mazlíčkem nebude nic bránit a vy získáte hlubší spánek než bez něj.

Navíc mazlení s domácím mazlíčkem vám přinese ještě jeden neočekávaný benefit, a to možnost svěřit se bez ostychu či obavy z odsouzení ze strany partnera. Váš domácí mazlíček vás vždy vyslechne😊.