Pro celkovou regeneraci organismu hraje spánek opodstatněnou roli. Dospělý člověk by měl v průměru spát 7 až 9 hodin denně, nicméně v prvé řadě záleží především na jeho kvalitě. Pakliže nemáte pro odpočinek ideální podmínky, nebude to pro tělo ani mysl to pravé. Mohou se k tomu přidat nejrůznější zdravotní problémy, především bolesti páteře, hlavy apod. Nejspíše nebudete schopní podávat během dne takové výkony, jaké byste si přáli.

Z dlouhodobého hlediska se vyplatí investovat do nákupu kvalitní postele a matrace, jež se významnou měrou podílí na kvalitě a komfortu při spánku. Někdy nemusíte sáhnout ani hluboko do kapsy a zvolit skvělou variantu v podobě  KOMFORTAN® (polyuretanová pěna).

Pěnové matrace jsou totiž stálicemi na našem trhu a těší se obrovskému zájmu. Polyuretanová pěna nabízí perfektní vlastnosti, pro něž si je i my jako výrobci neustále ceníme, proto u nás najdete nespočet vysoce kvalitních modelů z tohoto materiálu.

Polyuretan prošel značným vývojem

Polyuretanová pěna byla poprvé objevena již v roce 1936, ale její podoba byla průběžně modifikována. Oproti minulosti je nyní zcela něco jiného. Již to není obyčejný molitan, který by vám vydržel jen na pár nocí a rychle se proležel. Svou kvalitou a provedením velmi úspěšně konkuruje i jiným moderním materiálům, jež se k výrobě produktů pro zdravý spánek využívají. Zároveň je KOMFORTAN®  pěna poměrně dostupná a její výrobní náklady nejsou nikterak vysoké. Proto se KOMFORTAN®  matrace řadí k cenově nejdostupnějším.

Jaké jsou výhody a nevýhody matrace z KOMFORTAN® pěny?

Jak už bylo zmíněno, snad největší výhodou KOMFORTAN® matrací je jejich nízká cena. Již za pár tisíc lze pořídit komfortní modely, aniž byste byli ochuzeni o kvalitu. Samozřejmostí jsou výborné ortopedické vlastnosti a pružnost, takže vám matrace bude po mnoho let poskytovat plnohodnotný a zdravý odpočinek. Významným plusem je nízká hmotnost, kterou oceníte při stěhování či při jiné manipulaci s matrací. Kupříkladu latexové matrace jsou mnohem těžší a pěnové obecně lehčí.

Pro své ortopedické vlastnosti, jsou pěnové modely vhodné i jako matrace pro děti. Dále jsou skvělou volbou také pro dvoulůžkové postele. KOMFORTAN® pěnu využíváme pro mnohé modely z této kategorie.

Předností polyuretanu je neodmyslitelně také možnost vyrobit KOMFORTAN®  pěnu různých provedení. Díky kombinaci několika druhů pěn, včetně třeba HR nebo paměťové pěny, lze dosáhnout odlišných tuhostí i vlastností. V takovém případě se jedná o sendvičové matrace, ze kterých si vybere opravdu každý.

Pakliže bychom se zaměřili na nevýhody matrací z KOMFORTAN®  pěny, pak zákazníkům radíme, aby si je nekupovali do vlhčích prostředí, neboť má KOMFORTAN®  pěna nižší vzdušnost. Rovněž moc nedoporučujeme pořizovat modely s nižší výškou a objemovou hustotou, protože mají kratší životnost. Záleží však na individuálních požadavcích a konkrétnímu užívání.

Matrace z KOMFORTAN® pěny u nás vyrobené nabízí prvotřídní vlastnosti. Vybírat můžete z mnoha modelů (MADA, NAVI, LANA, GYLFI, MAIA AIR) v různých cenových relacích, pro každého máme něco. Pokud potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat.

 

www.moravia-comfort.cz