Loupající se malba, vrzající podlaha, zastaralý design… Možná jste si právě i vy uvědomili, že vaše bydlení potřebuje zrekonstruovat či trochu osvěžit. Kromě obývacího pokoje, kde se setkáváte s rodinou nebo vítáte hosty, nezapomeňte ani na ložnici. Právě tato místnost je nejdůležitější pro vaši celkovou pohodu.

Ložnice je místem, kde můžete po dlouhém dni uvolnit tělo i svou mysl. Místem, kde si můžete nerušeně číst, relaxovat a – samozřejmě – spát. Zaměřte se proto na to, aby v této místnosti vládla pohodová nálada. Tato volba se vám odmění lepší náladou, odpočatým tělem a větší schopností zvládat stres.

Kouzlo barev
Barevné ladění je důležité pro to, abychom mohli na konci dne změnit náladu z pracovního do odpočinkového módu. Z toho důvodu se vždy do ložnic doporučovaly chladnější odstíny – například modrá, o níž se říká, že uklidňuje, snižuje tep a připravuje tělo na spánek. Podobně relaxačně může působit také zelená či šedá. Ne každému oku však tyto barvy lahodí, a proto jsou oblíbenou volbou i teplejší odstíny, jako je světle žlutá, béžová, broskvová či jemně růžová. Výrazné teplé a syté odstíny se pak hodí spíš pro detaily, s nimiž se dá prostor krásně oživit.

Budiž světlo
Pocit útulnosti vaší ložnice neleží jen na bedrech malby. Stěžejní je také osvětlení, které dokáže prostoru vetknout jedinečnou atmosféru. Zatímco v kuchyni nebo pracovně jistě oceníte jasné zářivky, do ložnice instalujte radši světla tlumenější. A to ideálně v teplém odstínu, jenž bude působit uklidňujícím dojmem. Pokud se rádi v ložnici věnujete různým činnostem – čtení, cvičení, relaxaci – pořiďte zároveň i stmívač, díky kterému budete pohodlně ovládat intenzitu osvětlení v návaznosti na své potřeby.

Postel nad zlato
Jen málo věcí je pro šťastný a zdravý život důležitějších než dostatek kvalitního spánku. A na čem plnohodnotný odpočinek stojí? Nejen na příjemném ložním prádle a polštáři, který ideálně podepře vaši hlavu. Jistě budete souhlasit, když na první příčku umístíme matraci.

Už se těšíte, že svou ložnici vybavíte v novém od podlahy až po strop? V případě nákupu nové matrace nezapomeňte zvážit řadu faktorů, které ovlivní kvalitu vašeho spánku. Zatímco rozměr matrace je dán rámem vaší postele nebo velikostí samotné ložnice, tuhost matrace si můžete zvolit přesně podle svého pocitu a potřeb vašeho těla. Velkou roli hrají také materiály, z nichž každý má určité výhody a nevýhody. Nejčastější volba spotřebitelů pak padá na matrace sendvičového typu s kombinací VISCOR® pěny nebo latexu, které se dokonale přizpůsobí vašemu tělu.

Záruka kvality
Pokud si vážíte svého zdraví i pohody, vybírejte matraci od ověřeného výrobce. Česká společnost MORAVIA COMFORT se pyšní dlouholetou tradicí a oddaností svým zákazníkům i jejich jedinečným nárokům. Vyberte si zde z tradičních pěnových, ale i pružinových či extra kvalitních latexových matrací. Ve spolupráci s týmem odborníků vyvíjí matrace s nejnovějšími technologiemi, jako jsou antibakteriální úpravy či regulace teploty, které vám při odpočinku dopřejí maximální komfort.