Onemocnění COVID-19 nepříjemně ovlivnilo životy nás všech. Spoustu z nás v současné chvíli pracuje z domova, je na tzv. home officu. Na jakém místě doma nejčastěji pracujete Vy? Na židli u stolu, na gauči nebo v posteli? Představte si, že až 30% lidí nejčastěji pracuje z pohodlí postele. Na místě, kde trávíme většinu času z celého dne je velmi důležité v rámci našeho zdraví si pořídit kvalitní matraci. Naše firma Moravia comfort, s.r.o je největším a zároveň nejstarším českým výrobcem matrací, a proto Vám můžeme s jistotou říct, že u nás si zaručeně vyberete tu správnou matraci, za což hovoří i certifikáty kvality, které jsme získali.

Díky dlouhému působení na českém trhu disponujeme širokou škálou typů matrací a především inovací, jako jsou antibakteriální úpravy, ochrana před roztoči či regulace teploty. Předtím než si matraci koupíte, je určitě důležité si matraci vyzkoušet, proto neváhejte zajet do našich partnerských sítích.

Nyní se zaměříme na typy matrací podle materiálu:

Latexové matrace patří mezi nejluxusnější matrace na trhu. Jejich přednostmi je bodová elasticita. Ta zaručí uzpůsobení se vašim křivkám. Je dokonalou volbou pro astmatiky a alergiky. K dalším plusovým hodnotám spadá dlouhá životnost. Oproti jiným matracím vydrží mnohem déle. Je termoregulační, prodyšná, a proto je ideální k udržování skvělých hygienických podmínek. V naší nabídce máme matrace ARTEMIS BIO, METIS, NATALIA.

Matrace ze studené pěny, známá jako HR pěna, je kvalitnější alternativa běžných pěnových matrací. Proces výroby je stejný, avšak po vychladnutí dochází k tzv. „promačkání“. Její póry jsou tak větší a zamezí se výskytu plísní a roztočů. Patří ke středně tuhým a tuhým matracím. Matrace z HR pěny jsou charakteristické skvělými ortopedickými vlastnostmi. Velmi oblíbenými matracemi z naší nabídky jsou matrace MAIA AIR, MADA, MONTE, SANTI.

Matrace z paměťové pěny, tzv. VISCOR nebo matrace z líné pěny jsou specifické úžasným komfortem při spánku. Tato matrace funguje na základě lidského tepla, kdy díky němu měkne a přizpůsobí se tak tvaru Vaší postavy. V případě, že matraci opustíte, opět se vrátí do původního stavu. Má kladný vliv na krevní oběh. Vzhledem k tomu, že je VISCOR pěna poměrně měkká, je ideální pro lidi, kteří jsou upoutaní na lůžko. Snižuje tak vznik proleženin. VISCOR pěnu naleznete u matrací GYLFI, SANTI, MEDEA PLUS.

Pěnová matrace, tzv. KOMFORTAN (polyuretanová pěna) nebo také sendvičová matrace je charakteristická tím, že se skládá z různě tuhých pěn_naše matrace NAVI, LANA. Může být kombinována s HR pěnou nebo VISCOR. Tím dojde ke zlepšení jejích vlastností.

Další postřehy:

Při výběru matrace je dobré zohlednit i tato fakta:

  • tvrdost matrace (tuhost 1 – měkká, tuhost 2 – středně tuhá, tuhost 3 – tuhá, tuhost 4 – velmi tuhá)
  • rozměry matrace (matrace by měla přesahovat Vaši výšku o 20 až 25 cm)
  • potah matrace (mezi plusové body patří i snímatelnost potahu matrace v rámci možnosti praní)

www.moravia-comfort.cz