Slavní lidé vedou báječný, ale často i velmi hektický život. Cestují napříč světadíly, absolvují náročná turné, natáčejí filmy nebo do pozdních hodin „paří“ v nočních klubech. Není proto divu, že se jejich nabitý program promítá i do spánku, který je absolutním základem zdravého životního stylu.

Zajímalo vás někdy, jak se celebrity vyrovnávají s nedostatkem spánku nebo nespavostí? Řada z nich si k lepšímu odpočinku pomáhá různými metodami. Inspirujte se u těchto tří slavných osobností a zkuste i vy pozvednout svůj spánek na vyšší úroveň.

Gwyneth Paltrow upřednostňuje brzkou večeři.

Gwyneth a její manžel Brad Falchuk večeří až směšně brzy. Jelikož to ale dělají právě kvůli kvalitě svého spánku, jsou na to hrdí. Herečka říká, že když jdete spát, zatímco trávíte jídlo, můžete se připravit o regenerační a reparační energie, které se během spánku dostavují. A odborníci se shodují, že na tom něco bude. Přerušení příjmu jídla tři hodiny před ulehnutím do postele dává žaludku dostatek času na zpracování potravy a jeho přesun do střev. Vyrovnáte se tak zároveň s pálením žáhy, zažívacími potížemi a kyselou chutí v ústech, které mohou souviset s příliš pozdní večeří.

Jennifer Aniston spoléhá na krystaly.

Ačkoli neexistuje žádný vědecký důkaz o tom, že by krystaly měly vliv na kvalitu spánku, mnoho celebrit v jejich sílu věří. I herečka Jennifer Aniston, která používá spoustu osvědčených postupů pro lepší spánek (včetně hořčíkových koupelí, meditace a absence obrazovek hodinu před spaním), do své rutiny zapojila zvláštní sadu krystalů pro ochranu a dobrou energii. Na placebo efektu určitě něco bude – tato víra vám pomůže vytvořit takové prostředí pro spánek, které považujete za relaxační.

Oprah Winfrey se před spaním koupe.

K spánkové rutině proslulé americké moderátorky neodmyslitelně patří teplá koupel. Při tomto rituálu používá Oprah různé pěny a soli, za nejoblíbenější však považuje čistý levandulový olej. Tuto základní péči o sebe sama podporuje i věda: teplá koupel umožňuje rozšíření cév v rukou, pažích, chodidlech a nohách, čímž se krevní oběh rozproudí do končetin. Ve výsledku dojde k mírnému snížení tělesné teploty, což je signál pro spánek.

Že je spánková rutina důležitá, všichni víme. Neméně podstatná je však i postel, do níž večer uléháte. Z MORAVIA COMFORT vám přinášíme vysoce kvalitní matrace s dlouholetou tradicí, díky nimž si v noci maximálně odpočine nejen vaše tělo, ale i mysl.