Spánek na konci dne je pro regeneraci vašeho těla naprosto klíčový. Mnoho lidí však trpí bolestmi horní a dolní části zad, které mohou kvalitu odpočinku negativně ovlivnit. Spánek na matraci, která neposkytuje oporu pro správné držení těla a nastavení páteře, může tyto bolesti ještě zhoršit.

Pokud budete úspěšní a vyberete dobře, svůj problém můžete viditelně zmírnit, v lepším případě i úplně odstranit. Přinášíme vám několik tipů, jak při nákupu nové matrace postupovat. 

Vyberte vhodný typ matrace Kvalitní matrace bude vytvářet oporu vašim zádům, udrží páteř v rovné linii a bude především pohodlná. Většina chiropraktiků se shoduje, že osoby trpící bolestmi zad by měli vybírat mezi střední tuhostí až tuhou matrací, nebo hybridní matrací tvořenou kombinací pěny a jiných přírodních materiálů. Mezi top materiály se řadí latexová pěna, která se vyznačuje silnou bodovou elasticitou, vysokou pružností, tvarovou stálostí a vyšší životností. Následují pak vysoce kvalitní VISCOR® pěny (líná pěna), které reagují na teplotu těla a dokonale se přizpůsobí pouze v místech zatížení. Při změně pozice se tato pěna pomalu navrací do původního stavu. Vynikajícími vlastnostmi se rovněž pyšní KOMFORTAN® pěny neboli polyuretanové pěny s různou strukturou a objemovou hmotností tvořící jádro všech matrací, kdy výrazně zvyšují užitné vlastnosti matrace.

Matrace SANTI je vytvořena pro zdravé držení těla v průběhu spánku, a to díky VISCOR® pěna použité v horní části.

Změňte svou polohu při spánku
Věděli jste, že držení těla je důležité nejen když stojíte a chodíte, ale i když spíte? Čím víc se vaše páteř kroutí, tím může být ztuhlejší a bolestivější. Pokud můžete, zkuste spát na boku s částečně pokrčenými koleny směrem k sobě, abyste dosáhli rovnováhy těla. Kromě polštáře pod hlavou si jeden dejte také mezi kolena, abyste měli maximální pohodlí.

Výběrem matrace můžete reagovat také na svou spánkovou polohu. Pokud preferujete spaní na boku, volte matrace středně tuhé, které uleví zatížení beder a ramen. Při spaní na břiše či zádech pak vybírejte méně se tvarující matraci, ideálně o vyšší tuhosti.

Před koupí matraci vyzkoušejte
Do nové matrace se vyplatí investovat nejen peníze, ale i čas. Před koupí proveďte průzkum na internetu, ale hlavně si osobně produkt odzkoušejte. Vzhledem k velkému množství typů a materiálů je návštěvna prodejny matrací tím nejlepším způsobem, jak zjistit, která je pro váš spánek ta nejlepší. Většina těchto obchodů navíc disponuje odbornými poradci, kteří produkty velmi dobře znají.

 

www.moravia-comfort.cz