Spánek je jedním z důležitých aspektů našeho života, stejně jako je nezbytné jídlo nebo voda. Připravme se předem na dlouhé zimní obdobím a dopřejme svým ložnicím čerstvý vzduch. Podzimní úklid je dokonalým způsobem, jak osvěžit nejen vlastní domov, ale i svou mysl a životní styl. Abyste obnovili pozitivní atmosféru své ložnice, vrhněte se do něj se vším všudy!

V průběhu roku se v matraci hromadí nečistoty, roztoči, odumřelé kožní buňky a další alergeny, které mohou způsobovat dýchací potíže nebo alergie. Abyste nepříjemným zdravotním problémům předešli, zaměřte se v rámci podzimního úklidu především na svou postel. Vyperte lůžkoviny Přestože postel pravidelně převlékáte, jednou za pár měsíců jí prospěje důkladnější „očista“. V rámci podzimního úklidu vyperte všechny lůžkoviny, včetně polštářů, přikrývek, přehozů, dekoračních polštářků a dalších textilií na posteli nebo v jejím okolí. Choulostivé předměty, jako jsou dětské dečky nebo plyšová zvířátka, můžete vyprat na nízký stupeň nebo v ruce.

Zaměřte se na matraci
Matrace ve vaší posteli by měla být vyčištěna minimálně dvakrát ročně, aby došlo k odstranění veškerého prachu, alergenů i případných skvrn. Na potah matrace použijte vysavač vybavený nástavcem na čalounění, nečistoty, prach a vlasy. Velmi vhodné je rovněž nechat matraci pořádně vyvětrat na stinném místě. Pakliže má matrace nelepené díly je dobré jádro rozložit a jednotlivé segmenty vyklepat.

Vyměňte ji za novou
Možná se svou starou matraci snažíte zachránit za každou cenu, věřte však, že jakmile nadejde její čas, je lepší koupit novou. Obvykle by k výměně matrace mělo dojít jednou za 8-10 let, pokud se však objeví známky opotřebení, jako jsou proleženiny či vybouleniny, nebo se vám špatně spí, měli byste tak učinit ihned.

Pro maximální pohodlí vybírejte matrace z VISCOR pěnou, celolatexové nebo sendvičové, které poskytují dokonalou podporu vaší páteři , ale i odpočinek pro vaše klouby a svaly. A v neposlední řadě vám zajistí ničím nerušený spánek, který se odrazí nejen na vaší náladě, ale i pracovních výkonech. Český výrobce matrací s dlouholetou tradicí MORAVIA COMFORT představuje celou řadu kvalitních matrací se silnou bodovou elasticitou, vysokou prodyšností, tvarovou stálostí a především dlouhou životností.