Každý rodič touží zajistit svému dítěti správný růst a zdraví, které je nebude ničím omezovat. Kromě nejkvalitnějších potravin, dobrého vzdělání a zábavných mimoškolních aktivit však existuje ještě jeden zásadní faktor. Spánkový režim hraje významnou roli při efektivním fyzickém vývoji, dodává energii a pomáhá dětem zvládnout každý náročný den s novým elánem a soustředěním.

Děti potřebují mnohem více spánku než dospělí, protože jejich tělo vyžaduje pro svůj růst zvláštní porci energie. Množství spánku, které dítě každou noc získá, závisí na výběru správné matrace, která podporuje zdraví a celkový rozvoj dítěte a ovlivní, zda dítě spí klidně po celou noc.

Od narození je důležité zajistit, aby matrace poskytovala dostatečnou podporu, byla odolná a zdravotně nezávadná. Český výrobce s dlouholetou tradicí MORAVIA COMFORT přináší kvalitní matrace, které jsou navrženy s ohledem na specifické potřeby rostoucího těla vašeho dítěte.

Novorozenci vyžadují pevnou podporu
Novorozenci tráví až 16 hodin denně spánkem, a proto je kvalita matrace klíčová jak pro jejich aktuální pohodu, tak i dlouhodobý vývoj. Matrace by měla poskytovat především pevnou podporu a dostatečnou prodyšnost, díky které je dítěti zajištěno maximální pohodlí. Důležité je proto zvolit matraci vyšší tuhosti (ale ne příliš tuhou, aby nevznikaly otlaky), která podpoří správný vývoj páteře a umožní dítěti nerušeně spát.

Tyto požadavky splňuje například matrace ROZÁRKA od MORAVIA COMFORT, která je vyrobena z antibakteriální pěny o tloušťce 10 cm. Horizontální prořezy v jádru matrace podporují maximální odvětrávání. Matrace je navíc opatřena úpravou SANITIZED® zabraňující množení mikroorganismů a jedinečnou mikroskopickou 3D povrchovou úpravou povrchu LOTUS, která brání průniku tekutin do jádra matrace. Díky tomu již nemusíte do postýlky umisťovat žádnou podložku ani chránič matrace.
Dětské matrace MORAVIA COMFORT nabízí optimální tuhost, zajistí dítěti zdravý a nerušený spánek.

Matrace pro dítě? Ta odolná
Jak děti rostou, jejich požadavky se mění. A to platí i pro matrace. Pro batolata je stále klíčová dostatečná podpora páteře, ale začíná se také klást důraz na odolnost. Matrace by měla být dostatečně pevná, aby vydržela i při hravých aktivitách, které jsou součástí tohoto živého období vývoje dítěte. Důležité je také myslet i na hypoalergenní a antimikrobiální vlastnosti, které zajistí ochranu před alergeny a bakteriemi.

V tomto období je velmi vhodné vybavit matraci nepropustným textilním chráničem, pokud samotný potah matrace nedisponuje ochrannou funkcí. V nabídce MORAVIA COMFORT najdete textilní chrániče SOFT , které se na lůžko upevňují pomocí gum umístěných v rozích.

Při výběru nové matrace pro vaše dítě je klíčové myslet především na kvalitu. Všechny výrobky MORAVIA COMFORT jsou vyráběny s láskou v České republice a splňují zdravotní nezávadnost podle Öko-Tex Standard 100. Dětské matrace jsou navrženy s ohledem na zdravý vývoj a pohodu dětí a díky dlouholeté tradici a zaměření na nejlepší materiály tvoří dokonalou volbu pro nejmenší z nás.