Věděli jste, že potíže s usínáním a spánkem má v určitém období svého dětství až 50 % dětí? Nejčastěji se přitom objevují již v prvních rocích života, kdy je však vývoj miminka naprosto stěžejní pro jeho budoucí život. Jak zajistit dítěti kvalitní spánek, a tím i pevné zdraví a psychickou pohodu? 

Malé děti se nejčastěji potýkají s běžnými problémy, jako je nespavost, spánková apnoe, noční děsy či náměsíčnost. Zatímco k některým poruchám vedou genetické predispozice, jiné jsou výsledkem špatného chování před spánkem. Velmi důležité je, aby si rodiče i děti osvojili pravidla správné spánkové hygieny: uspávat ve stejnou dobu, před spánkem dodržovat neměnný sled činností, během dne dbát na fyzickou aktivitu, a před ulehnutím do postýlky zamezit sledování obrazovky a konzumaci potravin s obsahem kofeinu (čokoláda, čaje).

Spaní ve vyvýšené poloze
Řadu dětí trápí především v prvních měsících života reflux. Jde o stav, kdy se obsah žaludku miminka dostane nahoru k jícnu a směrem k jeho ústům. Protože jde o velmi nepříjemný zážitek spojený s pálením a bolestí, mohou být děti rozmrzelé, obzvlášť když je probudí uprostřed noci. Řešení tohoto problému je přitom vcelku jednoduché: podložit postýlku tak, aby byla hlavička dítěte výš, než jeho nohy. K tomuto účelu se perfektně hodí speciální polohovací klín, který doléhá k oběma bokům postýlky a zajišťuje tak zcela bezpečné spaní ve vyvýšené poloze. Klínek LITTLE od Moravia Comfort je vyráběn ve dvou rozměrech (60×40 a 70×40 cm), aby skvěle seděl na malou matraci pro miminka i větší dětské lůžko.

Pohodlné přebalování
Když mluvíme o spánku, nesmíme zapomenout ani na časté přebalování, které k prvním měsícům života miminka neodmyslitelně patří. Aby se dítko cítilo po probuzení uprostřed noci komfortně, vybírejte produkt, který bude na dotek příjemný. Přesně taková je přebalovací podložka BUBO AIR vyrobená z vysoce prodyšné 3D air mřížky podporující cirkulaci vzduchu. V horní části se pak nachází příjemná textilie s příměsí bambusového vlákna a unikátní úpravou LOTUS. Díky použitým technologiím bude vždy miminko chráněno od nečistot, aniž by se zapotilo. A to i v případě, když se rozhodnete použít podložku jako ochranu do kočárku na delší výlet.

Prostředí pro spánek
Kromě dodržování pravidel před spaním je však velmi důležité i samotné prostředí, v němž dítě spí.  Stejně jako u dospělých je základem zdravého spánku matrace. U dětí se doporučuje vyšší tvrdost, která podporuje správný vývoj dětské páteře a navíc snižuje riziko náhlého úmrtí kojence (SIDS). Český výrobce matrací Moravia Comfort zahrnul do své nabídky také produkty pro nejmenší. Jedním z nich je kvalitní dětská matrace ROZÁRKA z antibakteriální pěny, která disponuje vyšší tuhostí a výškou 10 cm. Horizontální prořezy jejího jádra podporují maximální odvětrávání. Matrace je navíc opatřena úpravou SANITIZED® zabraňující množení mikroorganismů a jedinečnou mikroskopickou 3D povrchovou úpravou povrchu LOTUS, která brání průniku tekutin do jádra matrace. Díky tomu již nemusíte do postýlky umisťovat žádnou podložku ani chránič matrace.

Spánek jako v bavlnce
V prvních měsících života vašeho dítěte není vhodné umisťovat do postýlky žádné polštářky a hračky, které by mohly zvyšovat riziko zadušení. V zimních měsících se však použití lehké dečky pravděpodobně nevyhnete. Své děťátko zabalte třeba do měkké dečky BUBO Fleece, která je úžasně lehká, přesto hřejivá a prodyšná. Jakmile přijde čas na polštář a peřinku, zaměřte se na výběr kvalitního ložního prádla. Vybírejte nejlépe to 100% bavlněné, které je příjemné na dotek, šetrné k dětské pokožce a skvěle odvádí vlhkost. Ložní souprava BUBO z dílny MORAVIA COMFORT® je navíc doplněna o krásný dětský design vhodný pro holčičky i chlapečky.

Všechny výrobky Moravia Comfort jsou vyráběny s láskou v České republice a splňují zdravotní nezávadnost podle Öko-Tex Standard 100. 

 www.moravia-comfort.cz