S manželem čekáme přírůstek do rodiny a nechtěli bychom nic zanedbat. Proto nás zajímá, jaká matrace je vhodná pro novorozence a malé dítě. Andrea, Benešov

Správně vybraná matrace je jednou z nejdůležitějších podmínek pro zdravý spánek dětí, a proto není dobré její výběr podceňovat.

Miminka a malé děti potřebují pro svůj spánek kvalitní podložku, aby se předešlo případným zdravotním problémům v důsledku používání nesprávného typu matrace. Osvědčily se pěnové zdravotní matrace, jejichž jádro tvoří speciální, vysoce pružná HR pěna s vysokou objemovou pružností. Ta totiž vytváří dostatečně pevný a tvrdý podklad pro správné tvarování páteře rostoucího dítěte. Jemné vlnité tvarování na obou ložných stranách matrace zase přispívá k lepšímu prokrvení těla.

Z nabídky si vybírejte matrace vhodné pro oboustranné použití, určené výhradně do dětských postýlek. Jedním z důležitých kritérií, na které se při výběru matrace zaměřte, jsou rozměry.

Velikost matrace musí být přiměřená dětské postýlce – měla by pevně zapadnout do rámu. Mezi rámem postele a matracínesmějí být očividné mezery. Pozornost věnujte také potahu. Dobrou volbou jsou potahy s dětskými motivy, které jsou lehce snímatelné a bez problémů pratelné. Osvědčil se unikátní potah BAMBOO, je paropropustný a současně voděodolný, což vytváří pro děťátko dokonalou ochranu a pocit pohody potřebný pro jeho kvalitní spánek. Koupi matrace si dobře promyslete, věnujte jí dostatek času, případně ji konzultujte s odborným personálem v prodejnách.

www.moravia-comfort.cz